Seznam věcí, které Broučci, Skřítci budou potřebovat

Seznam věcí, které Vaše dítě bude v MŠ potřebovat:

ü  protože v MŠ s dětmi provádíme často různé pohybové aktivity, je proto nutné, aby Vaše dítě mělo do třídy pohodlné oblečení, ve kterém by mohlo i sportovat – legíny, punčošky bez ťapek, tepláky apod. (aby si zároveň mohlo sundat ponožky a cvičit bosé), děvčátka mohou mít při hrách sukénku, šatovky aj.

ü  bačkory (ne pantofle, crocsy)

ü  oblečení na převlečení (např. když se dítě polije, počůrá, venku si promočí ponožky apod.)

ü  pro usnadnění pohybu na zahradě, při delších procházkách apod. doporučujeme pevnou sportovní obuv a sportovní oblečení

ü  pro možnost pobytu venku i v dešti, je potřeba mít v šatně pláštěnku a gumovky

ü  jiné oblečení do třídy a jiné na ven, je to z důvodu zachování čistoty na třídách (po pobytu venku se z oblečení občas sype písek a jiné přírodniny )

ü  pokud bude dítě odpočívat po obědě na lehátku, povlečenou deku a polštář, pyžamo (prostěradla máme erární), Skřítkové i napínací prostěradlo

ü  předškolák malý polštář na odpočívání, menší deku na přikrývání (typu Larisa)

ü  pákový kancelářský kroužkový pořadač(pokud možno, který pojme co největší obsah)+naplněný eurodeskami na tzv. PORTFOLIO, do kterého si děti budou ukládat fota, výtvarné práce apod., po ukončení docházky do MŠ si ho vezme dítě domů, desky pořadače si můžete společně s dítětem vyzdobit (ukázka je možná ve třídě)

Prosíme rodiče, aby dětem vše podepsali. Děti si své oblečení, boty, bačkůrky aj. často nepoznají   

Je toho mnoho, co musí malé děti zvládnout, musí také reagovat na paní učitelku a její pokyny - je to jiné než s maminkou doma. Ve třídě je zapsáno 25 dětí a paní učitelka někdy jen jedna.